11 діток, які відпочивали в наметовому містечку на Хотинщині, перебувають у лікарнях

Нещодавно ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» надійшли термінові повідомлення про звернення 11 хворих дітей з ознаками гострого гастроентероколіту, які перебувають в самоорганізованому наметовому містечку в с. Перебиківці Хотинського району.

7 липня робоча група у складі фахівців Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА виїхали на місце для проведення епідеміологічного розслідування.

В ході епідеміологічного розслідування встановлено, що наметове містечко самоорганізовано релігійною громадою для сімейного відпочинку в кількості 110 дітей та 45 дорослих.

З 7 по 10 липня за медичною допомогою звернулось 55 хворих з яких 52 дитини.

Станом на ранок 10 липня в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Перебиківці Хотинського району лікується 8 дітей, в Хотинській ЦРЛ – 4 дітей та 1 дорослий, в обласній дитячій клінічній лікарні – 1 дитина.

Відібрано зразки колодязної води з місця розташування наметового містечка. Також було проведено бактеріологічне та вірусологічне обстеження хворих дітей та   батьків, які приймали участь в приготуванні страв для харчування в наметовому містечку.

При досліджені матеріалу від одного хворого експрес-ротатестом  визначено антиген ротавірусної інфекції. За результатами бактеріологічних досліджень клінічного матеріалу від 1 хворого виділяється збудник дизентерії – штам шигели Зонне (Shigellasonnei).

Етіологічний фактор, джерело збудника інфекції та обставини, що сприяли виникненню спалаху, встановлюються. Проведення комплексу профілактичних, протиепідемічних заходів триває.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ