Імплементація нового закону «Про освіту» повинна базуватися на взаємодії з румунськими друзями і партнерами, – Міністр закордонних справ України

11 січня відбулась спільна прес-конференція Міністрів закордонних справ України та Румунії Павла Клімкіна та Теодора-Віорела Мелешкану за підсумками робочої зустрічі міністрів закордонних справ та освіти обох країн під час перебування на Буковині.

«Ми розпочали свій діалог з того, що ми можемо та повинні зробити разом для реалізації нашого нового закону про освіту. З Лілією Гриневич ми вкотре наголосили, що імплементація цього закону повинна базуватися на послідовній дискусії та взаємодії з нашими румунськими друзями і партнерами, з румунською громадою тут,  – поділився Міністр закордонних справ України. – Ми домовились, що наші міністерства вже зараз починають працювати над спільним документом, який визначить наші бачення в імплементації цього закону для українських громадян румунського походження, для румунської громади».

Конкретні параметри будуть визначені міністерствами освіти України та Румунії у щільному діалозі з громадою.

«Також ми дійшли згоди щодо спільної роботи над новими методиками викладання української мови, аби не відлякувати румунських малюків граматикою з шести років, і звичайно, в цьому сенсі ми маємо більше зробити для румунської громади. І це обов’язково буде зроблено на основі згаданого спільного бачення, яке ми оформлюватимемо шляхом спільного документу», – зазначив український Міністр.

У свою чергу Теодор-Віорел Мелешкану, спілкуючись з українською та румунською пресою, повідомив, що під час робочої зустрічі міністрів двох країн під час дискусії йшлося про виховання та освіту румунською мовою в Україні, а також відповідальність, яку взяла на себе румунська влада, щодо підтримки та розвитку партнерства країн в дусі європейських цінностей.

Також, за словами Міністра закордонних справ Румунії, сторони дійшли згоди щодо прийняття документу, який стосується гарантії прав національних меншин, котрі проживають у двох державах, щодо своєї ідентичності та висловлення своїх прав. «Присутність пана Міністра національного виховання Румунії Лівіу-Маріана Поп ще раз підкреслює відповідальність Румунського Уряду щодо вирішення тих проблем, котрі стосуються нового закону про освіту в Україні», – додав Міністр виховання Румунії Лівіу-Маріана Поп.img_4291 img_4311

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ