Команди нардепів Буковини шукали найкращі способи звітування перед виборцями

 Днями у Чернівцях громадські консультанти Громадянської мережа «Опора» провели тренінг «Звітування народного депутата перед виборцями». Участь у навчанні взяли команди народних депутатів Григорія Тіміша, Максима Бурбака та Івана Рибака.

Одним із основних принципів відкритості парламенту є звітування нардепів перед виборцями. Втім, незважаючи на Декларацію відкритості, більшість депутатів не вважають за потрібне звітувати про свою депутатську роботу. Це показує статистика, адже лише  15% депутатів Верховної Ради звітують про свою роботу.

Щоб заохотити обранців звітувати перед громадою, громадські консультанти «Опори» проводять у різних регіонах тренінги для команд народних депутатів.

Під час тренінгу, який відбувся у Чернівцях учасники ознайомились із обов’язками та правами народного депутата, вивчили міжнародну практику звітування та порівняли її з українською. А також визначили основні аспекти роботи депутата, які мають бути враховані під час підготовки звіту та розробили схему звітування.

У ході тренінгу помічники-консультанти також ділились своїм досвідом роботи й наголошували на важливості проведення просвітницьких кампаній для самих виборців. Адже чимало громадян звертаються до нардепів щодо надання матеріальної допомоги, що не входить в обов’язки депутатів.

Помічниця народного депутата Аліна Круглецька, після участі в тренінгу зазначила, що тренінг був корисним, як для досвідчених працівників приймалень, так і для новачків. «Навіть я, маючи великий досвід такої роботи, дізналась для себе багато цікавого. Цей тренінг однозначно дав поштовх до більш системного звітування, і наша команда вже зараз готує звіт про депутатську роботу Максима Юрійовича», – поділилася жінка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ