“MERIDIAN CZERNOWITZ” підбив підсумки року

 

Сьогодні у Літературному целанівському центрі, що у Чернівцях відбулася підсумкова прес-конференція Міжнародної літературної корпорації “MERIDIAN CZERNOWITZ” за участю президента Святослава Померанцева та директорки фестивалю Євгенії Лопати.

Під час заходу представники корпорації розповіли про те, яким видався 2017-й та поділилися планами на майбутнє, – повідомила прес-секретар корпорації Лілія Шутяк.

Зокрема, за цей рік команда “MERIDIAN CZERNOWITZ” взяла участь чи/та організувала наступні події:

  • 23-26 березня 2017 року в Німеччині відбулася одна з найбільших літературних подій року – Лейпцизький книжковий ярмарок. Участь в ньому вже вшосте взяла команда корпорації та її автори: Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Ірина Цілик. На ярмарку діяв стенд MERIDIAN “CZERNOWITZ”.
  • З 17 по 21 травня 2017 року MERIDIAN CZERNOWITZ та дитяче арт-видавництво “Чорні вівці” взяли участь VII Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал”. Тут відбулися презентації нових книжок (Ірена Карпа “День усіх білок”, Андрій Любка “Саудаде”), поетичні читання, дискусії тощо.
  • З 7 по 10 вересня 2017 року у Чернівцях відбувся VIII Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ. Однією з центральних тем фестивалю стала проблема конфліктів пам’яті та шляхів їх вирішення. Учасниками заходу було більше 50-ти авторів із майже 10-ти країн світу. Вперше на фестивалі діяла Міжрегіональна молодіжна сцена, участь в якій взяло 12 переможців конкурсу молодих поетів із Закарпатської, Одеської, Луганської, Донецької, Херсонської та Чернівецької областей.
  • 14-17 вересня 2017 року на львівському Форумі видавців діяла поетична кав’ярня MERIDIAN CZERNOWITZ, де відбулися презентації книг, автограф-сесії, поетичні марафони, брифінги та перформенси. Однією з центральних подій Форуму стала презентація нового роману Сергія Жадана “Інтернат” в Оперному театрі. Під час заходу в залі був аншлаг, а по його закінченню автор більше години підписував книжки всім охочим.
  • З 11 по 15 жовтня 2017 року відбулася одна з найбільших книжкових подій світу – Франкфуртський книжковий ярмарок. Участь в ньому взяла і Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ у складі письменників Сергія Жадана, Ігоря Померанцева та Оксани Забужко. Тут пройшло чотири заходи, серед яких: дискусії про Чернівці та війну в Україні, творчі зустрічі з українськими авторами й презентація нового роману Сергія Жадана “Інтернат”.
  • 13 жовтня – 10 листопада – під брендом MERIDIAN CZERNOWITZ відбувся тур Сергія Жадана із романом “Інтернат” Німеччиною (11 міст – Кельн, Франкфурт-на-Майні, Марбург, Грайфсвальд, Франкфурт-на-Одері, Берлін, Брауншвейг, Дюссельдорф, Тюбінген, Мюнхен, Аугсбург); 7-11 листопада – Австрією (2 міста – Зальцбург, Відень). Європейський тур Сергія Жадана у 2017 році розпочався у Німеччині та Австрії, а у 2018-му продовжиться у Франції, Італії, Іспанії та Швейцарії.
  • 8-12 листопада у столиці Австрії тривав книжковий ярмарок BUCH WIEN 17. Цього року наша країна була представлена тут вперше. MERIDIAN CZERNOWITZ – перше видавництво та культурна інституція України, яка презентувала сучасну українську літературу під час центральної культурної події Австрії. Серед авторів, що виступили на Віденському книжковому ярмарку– Сергій Жадан, Ірена Карпа, Ігор Померанцев та Ірина Цілик.
  • Вихід нового роману Юрія Андруховича “Коханці Юстиції”.

Також впродовж року було представлено нові книги Ю. Андруховича, С. Жадана, Ю. Іздрика, А. Любки, І. Карпи тощо.

Загалом у Літературному целанівському центрі впродовж року пройшло 147 подій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ