На Буковині у психоневрологічному інтернаті підопічних утримували в холоді та без води (ВІДЕО)

 

У Нижньостанівецькому інтернаті перебуває майже дві сотні осіб, з них переважна більшість – недієздатні. Представники омбудсмена звинуватили керівництво у численних порушеннях, і навіть у катуванні хворих.

Про це повідомляє “ТСН”.

Вони побували в інтернаті на початку грудня. І кажуть, що були вражені побаченим. Фото, які зробили у закладі, і справді приголомшують. Температура у деяких кімнатах була такою ж, як на вулиці , бо на вікна були незасклені,  а це, кажуть, не що інше як катування холодом .

«Люди протягом цілого дня повинні сидіти в кімнаті з вибитими шибками, всередині тільки лавиці, і люди могли на цих лавицях сидіти, а якщо вони хотіли лежати – на лавицях або на підлозі, що ми і побачили», – розповідає координатор по зв’язках з громадскістю Уповноваженого ВР з прав людини Богдан Бойко.

В інтернаті це категорично заперечують. Журналістів в заклад пускають, щоправда показують не всі приміщення . Мовляв, щоб не порушувати  права пацієнтів. Ведуть у прибрані палати із застеленими ліжками – хворі у цей час гуляють на вулиці. Усі недоліки вже виправили, запевняє директор.

«Були зауваження слушні, на які ми на вродовж доби відреагували, і цих недоліків на даний час не існує», – каже директор закладу.

От наприклад бутилі з водою тепер стоять у загальному коридорі , а не в кімнаті санітарок. А на імпровізованому ізоляторі, де закривали хворих в період загострення, тепер зняли грати.

Читайте також: У Києві директор благодійного фонду розкрадав гроші на ремонт дитячих будинків-інтернатів

 «Збудження сталось наприклад вночі, викликали лікаря, пока прийде лікар підопічний може навіть очі виколупати комусь. На цю годину чи півгодини ми змушені були до приїзду лікаря тут тримати», – виправдовується директор.

Проте інтернат тепер ймовірно чекає грунтовна інспекція.  Зокрема, й фінансова. У департаменті соцзахисту уже перевіряють інформацію омбутсменів, чи правомірно керівництво закладу за півроку витратило чверть мільйона гривень на цигарки для хворих – з іхньої ж пенсії.

«Коли ми побачимо офіційні їхні документи, за який період це було використано – 151 особа, 9 з них не курять, решта курить, якщо цю суму поділити на кількість людей і поділити на півроку, ну кожний курить по-іншому, не можна так сказати», – додає начальник відділу Департаменту соцзахисту Чернівецької ОДА Альона Андрєєва.

Омбутсмени збираються передати матеріали і в прокуратуру після оприлюднення свого офіційного звіту  про перелік порушень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ