На Буковині викрили масштабну схему відмивання коштів: щомісячний розмір оборудок перевищував 20 мільйонів гривень

На Буковині правоохоронці викрили масштабну схему відмивання коштів.

 Четверо буковинців налагодили через фіктивні фірми механізм легалізації (відмивання) доходів, отриманих у процесі економічної діяльності. Для виведення коштів у «тінь» зловмисники на замовлення підприємств проводили безтоварні фінансово-господарські операції з формуванням фіктивного податкового кредиту. На прибутки, отримані внаслідок оборудок, вони закуповували транспортні засоби та вартісну нерухомість, в тому числі земельні ділянки в столиці.

Як повідомили у прес-службі УСБУ в Чернівецькій області, послугами зловмисників скористалися кілька десятків підприємств з різних регіонів України. За попередніми оцінками, щомісячний розмір оборудок перевищував 20 мільйонів гривень.

Співробітники підрозділу з контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ спільно з фіскальною службою та прокуратурою під обшуків в офісах та за місцем проживання учасників групи виявили і вилучили 760 тисяч гривень, майже 110 тисяч доларів США та 11 тисяч євро, а також понад сорок печаток і штампів різних підприємств, банківські картки, чекові книжки, оргтехніку та фінансово-бухгалтерську документацію.

На рахунки підприємств, які використовувалися організаторами у протиправній діяльності, судом накладено арешт.

Відкрито кримінальне провадження.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ