Потреби у припиненні навчання в школах та дитсадках через спалах захворюваності на кір у Чернівцях немає

Потреби у припиненні навчання в школах та дитсадках через спалах захворюваності на кір у Чернівцях немає. До такого висновку дійшли освітяни, медики та експерти-епідеміологи на нараді, яку провів міський голова Олексій Каспрук.

За інформацією  Чернівецького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України, у Чернівцях перший випадок захворювання на кір було зареєстровано у серпні минулого року. З того часу станом на 15 січня у місті на кір перехворіли 74 людини, у тому числі 54 дитини. Серед немовлят до року зафіксовано 4 випадки, від одного до 4 років – 16 випадків, від 5 до 9 років – 21 випадок, від 10 до 14 років – 8 випадків, від 15 до 17 років – 5 випадків. З кінця грудня до 15 січня захворіло четверо дітей.

Загалом за п’ять місяців випадки хвороби були зареєстровані в 14 школах та 13 дитсадках. Але майже усі вони були поодинокі – одна дитина на школу чи дитсадок. Лише у ДНЗ №38 було п’ять випадків, у ЗОШ № 2, 28 – по три випадки і ЗНЗ №22 – два випадки. Всі діти,що захворіли були не щеплені від цієї хвороби, або отримали одне щеплення замість двох.
У випадку реєстрації у навчальному закладі хвороби на кір, директор школи чи завідувач дитсадка відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я має право впродовж 21 дня з часу виявлення хвороби не допускати до навчання дитину, яка немає щеплення. Наразі у школах та дитсадках батьки дітей, які з тих чи інших причин не мають щеплення, отримають наполегливе запрошення пройти щеплення. Вакцина проти кору у місті є, вона безпечна, щеплення безкоштовне.

Міський голова Олексій Каспрук звернув увагу, що небезпека захворювання на кір зберігатиметься ще кілька місяців, тому батькам краще не піддавати дітей ризику, а терміново пройти вакцинацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ