Потужні кібератаки струсонули сьогодні не лише Україну, а й багато компаній по всьому світу

27 червня запам’ятається у всьому світі, як день потужних кібератак та падіння безлічі сайтів. Сьогодні найдужче постраждала Україна, зокрема вірус заразив комп’ютери кількох міністерств, енергетичних компаній, банків, ЗМІ, мобільних операторів, мереж заправок, київського аеропорту Бориспіль і київського метро. Більше того, РНБО вирішила посилити контртерористичний режим у Києві та інших регіонах України.
Втім, від кібератак постраждала не лише Україна. Серед уражених також і британські фірми, зокрема рекламне агентство WPP. У Британії розслідуванням чергового нападу хакерів займається Національне агентство із боротьби зі злочинністю.
У Росії масштабної хакерської атаки зазнали сервери нафтових компаній “Роснефть” та “Башнефть”, металургійна компанія Evraz і кілька менших компаній.
Про атаку на свої ресурси повідомили і деякі європейські компанії, в тому числі данська A.P. Moller-Maersk, що займається морськими перевезеннями вантажів, іспанське представництво однієї з найбільших у світі юридичних компаній DLA Piper.
Серед уражених вірусом також американський харчовий гігант Mondelez, французька компанія будівельних матеріалів St Gobain і неназвана норвезька компанія – її повідомлення цитують спецслужби.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ