Питання по модернізації вуличного освітлення міста буде вкотре внесено на розгляд сесії

Як ми повідомляли раніше,  депутати Чернівецької міськради не підтримали проект модернізації освітлення міста.

За словами міського голови Олексія Каспрука, цим проектом передбачається заміна 4,5 тисяч світильників на вулицях міста.

“Для мене це – нонсенс. Не знаю, як це пояснювати іноземним партнерам. Зрозуміло,  що нас ніхто нас не зрозуміє. Коли нам Європейський Союз дає 1 мільйон євро на вуличне освітлення, а ми відмовляємося його брати. І не знаю, як це пояснити чернівчанам, адже це освітлення на багатьох вулицях, у центрі міста, на магістральних вулицях  та околицях”, – поділився мер.

Як зазначив Олексій Каспрук, завдяки такому проекту вулиці міста були б освітлені так, як наразі вул. Б. Хмельницького, вул. Воробкевича.  “Втім ще є час, тож будемо повторно вносити це питання на сесію”, – додав міський голова.

Довідка: Проект плану сталого енергетичного розвитку “ПДСЕР для МЕСР: практичне впровадження ПДСЕР у напрямку сталого, розумного та енергоефективного міського освітлення в м. Чернівці” за регіональною програмою у Східному сусідстві в підтримці Флагманської ініціативи Східного партнерства щодо Сталого муніципального розвитку підтримується Європейською Комісією через Угоду мерів.

Проектом передбачається заміна 146 км проводів ліній зовнішнього освітлення та 4155 натрієвих ламп на світлодіодні. Три дитячі майданчики у різних районах міста будуть обладнані установками ВЕД-сонця, планувалося закупити 2 автопідйомники для проведення будівельно-монтажних та експлуатаційних робіт.

Загальна вартість проекту майже 1,6 млн євро, з яких понад 1,2 млн. євро або майже 79% – це грантові кошти, 330 тисяч євро – співфінансування міської ради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ