Судова реформа: очікуємо переатестацію місцевих і апеляційний судів на Буковині

У Чернівцях рамках проекту “Реформи зблизька” громадські активісти, експерти та юристи за ініціативи ГО “Лабораторія демократичних трансформацій” спільно із Чернівецьким громадським ТБ “InfoKey” вели дискусію про те, чи отримають українці справедливий суд, після прийняття судової реформи.

Член Громадської Ради Доброчесності Михайло Жернаков зазначив, що у 2015 році за даними соціологічних досліджень рівень довіри до українських судів становив 0,7%. У 2017 році довіра до суду зросла і становить 12%.

“Ця тенденція позитивна, але надто повільна”, – зауважив експерт. “У Чернівцях зміни слід очікувати досить скоро – на черзі переатестація суддів місцевих і апеляційний судів. Точнішу інформацію з конкретними датами можна знайти на сайтах ВККС і ГРД vkksu.gov.ua”.

Суперечливим виявився і конкурс до Верховного Суду, який відбувся два тижні тому. Список з відібраними 111 кандидатурами вже на столі у Президента.

Серед них, за висновками Громадської Ради Доброчесності опинилося 25 канидиатів, які брали участь у політичних переслідуваннях, забороняли мирні зібрання під час Революції гідності.

“Попри те, що глобальні зміни залежать від влади, громадянське суспільство також може зробити свій внесок у покращення роботи судової системи. Коаліція громадських організацій РПР виборола запровадження законом “Про забезпечення права на справедливий суд” до Закону “Про судоустрій і статус суддів” положення, відповідно до якого можна здійснювати відеозапис у суді без дозволу головуючого судді – ст. 15 Закону. Таким чином, ми можемо контролювати суддю та бачити, як він виконує свої обов’язки. Якщо хтось бажаєте долучитись до процесу підвищення прозорості роботи суду, знімкуйте судовий процес і публікуйте на сайті grd.gov.ua, в розділ “повідомити про суддю”. Це вже сьогодні роблять сотні активістів” – додав співорганізатор заходу Андрій Кучуран.

Інформацію надала волонтер ГО “Лабораторія демократичних трансформацій” Ольга Гришин-Грищук.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ