У 2018 році ціна за літр бензину в Україні сягне 40 грн

У 2018 році очікується значне підвищення вартості пального в Україні – за літр бензину доведеться заплатити біля 40 грн. Про це інформує “ТСН”.
Економічні експерти інформаційно-аналітичного центру Forex Club підвели підсумки ситуації в Україні за 2017 рік.
Відтак, рівень інфляції в Україні є найвищим серед країн Європи та СНД. За даними аналітиків, споживчі ціни в країнах пострадянського простору від початку року зросли на 6,7%, в Європі – на 2,6%. Водночас в Україні – аж на 13,6%, що є абсолютним рекордом у рейтингу. Високі темпи зростання споживчих цін відзначено також в Азербайджані (13,4%) і Туреччині (13%). Вони на другому і третьому місцях відповідно. Найсприятливіша економічна ситуація в Ліхтенштейні, Ірландії та на Кіпрі. Середній показник інфляції цих країн не сягає навіть 1%. Щодо сусідів України – Польщі, Росії та Угорщини, то рівень інфляції там не перевищує 3%.

У Нацбанку України визнають, що інфляція виявилась вищою, ніж вони очікували. Тому гаманці українців худнули щомісяця. Окрім невпинного зростання плати за комунальні послуги, не тішили стабільністю і ціни на продукти. Експерти з питань аграрної політики зазначають, що впродовж 2017-го усі харчі на ринках здорожчали в середньому на третину. Не оминуло підвищення цін і групи алкогольних товарів, сигарет і кави. Та найпомітніше зросли в ціні яйця, молоко і м’ясні продукти.

“У категорії м’яса за 2017 рік узагалі був певний рекорд у ціновій політиці, тому що порівняно з 2016 роком м’ясо зросло в ціні на 60%. Це пояснюється як внутрішньою ситуацією, так і зовнішніми чинниками. На світовому ринку ціна на м’ясо йшла вгору і наші виробники, які спеціалізуються на вирощуванні свиней, були зацікавлені в тому, щоб вирощувати поголів’я і відправляти тушки за кордон”, – говорить експерт аграрного ринку Денис Марчук.

Втім різкого підвищення цін 2018-го економісти не прогнозують. У першому півріччі продукти коштуватимуть стільки ж, як сьогодні. Курс 30 грн за долар буде досягнуто вже в першому півріччі 2018-го. Впродовж всього року будуть незначні валютні коливання: у діапазоні 27-30 грн за долар.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ