У Чернівецькій області без газу можуть залишитися 50% бюджетних установ

Понад 50% бюджетних організацій Чернівецької області з січня 2018 можуть залишитися без поставок газу, оскільки вони не провели відповідні тендери.

Про це зазначили в газопостачальній компанії ТОВ “Чернівцігаз Збут”, – повідомляє “БізнесЦензор”.

Згідно з чинним законодавством всі бюджетні і держустанови, річний обсяг закупівлі газу яких перевищує 200 тис. грн, зобов’язані пройти процедуру закупівлі природного газу на тендерних торгах на платформі ProZorro.

При цьому станом на 20 грудня 2017 року, понад 50% установ навіть не почали тендерні процедури для закупівлі природного газу у 2018 році. Оскільки від початку тендера і до його завершення проходить майже місяць, бюджетні організації не вкладаються у відведений час до 1 січня і ризикують залишитися без поставок газу.

“У той же час тендерна процедура не є гарантією кращої ціни на природний газ, адже окремі постачальники вдаються до маніпуляцій на торгах. На відміну від ТОВ” Чернівцігаз Збут “, яке на конкурсних торгах завжди вказує реальну вартість природного газу, деякі приватні постачальники, для того, щоб виграти тендер, занижують ціну, однак згодом її поетапно підвищують – від 10% до 20% “, – відзначають в компанії.

У компанії повідомили, що на сьогоднішній день в Чернівецькій області природний газ реалізують більше 10 постачальників. При цьому, “Чернівцігаз Збут” здійснює поставки газу 452 бюджетним установам області.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ