У Чернівцях більше 10 років не реєстрували випадки дифтерії

 Ще не закінчився спалах кору в Чернівецькій області, а медики вже прогнозують, що скоро прийде нове, значно небезпечніше захворювання – дифтерія.

Більше 10 років в Чернівцях не реєструвались випадки дифтерії.

Дифтерія – це інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передаванням збудника, рідше може реалізуватися й контактний. Джерелом інфекції при дифтерії є хворі на будь-яку клінічну форму, а також бактеріоносії, які є резервуарами хвороби. Збудником дифтерії є дифтерійна паличка. Дифтерія має кілька форм залежно від місця ураження інфекцією (дифтерія ротоглотки (мигдалин), дихальних шляхів (трахеї, гортані, бронхів), носа, шкіри, очей, статевих органів).

Найпоширенішою та особливо небезпечною є дифтерія ротоглотки. Під час перебігу цієї хвороби в горлі утворюється дифтерійна плівка, яка перекриває дихальні шляхи. Це не лише ускладнює дихання та ковтання, а може спричинити смерть від задухи.  Життєво важливо своєчасно діагностувати дифтерію, адже за своїми клінічними проявами вона схожа на ангіну чи інфекційний мононуклеоз. Хворих на дифтерію одразу ж госпіталізують в інфекційний стаціонар.

Найефективнішим методом профілактики дифтерії є щеплення.

  Відповідно до календаря профілактичних щеплень вакцинація проти дифтерії проводяться у віці: 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців. Ревакцинація проти дифтерії проводиться дітям у віці: 6 років та 16 років. Дорослим ревакцинація проводиться у віці 26 років, а надалі кожні 10 років.   Ще одним засобом профілактики є особиста гігієна (потрібно часто мити руки, протирати предмети, які торкалася потенційно хвора людина, провітрювати приміщення). Пам’ятайте, що за перших же симптомів захворювання слід одразу звернутись до медиків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ