У Чернівцях вперше застосували тромболіз для хворих із загрозою ішемічного інсульту

 

Системний тромболізис для надання екстреної допомоги хворим  вперше застосували в Інсультному центрі, який працює в  міській клінічній лікарні №3.

Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я  міської ради.

Системну тромболітичну терапію було застосовано 9 грудня для 50-річного  пацієнта Н., який перебував у межах “вікна терапевтичних можливостей” та був екстрено доставлений до Інсультного центру  бригадою швидкої медичної допомоги. Мультидисциплінарна бригада лікарів, які пройшли стажування та отримали відповідні сертифікати, прийняла рішення про проведення системного тромболізу. В межах години введення препарату “АКТИЛІЗЕ” було досягнуто часткового відновлення судинного русла, що клінічно виражалося у  відновленні рухів кінцівок та мовлення. Застосування цієї терапевтичної процедури   дало можливість раніше впровадити пацієнту відновлювальне лікування за індивідуальною програмою та значно поліпшити прогноз на зменшення наслідків хвороби.

         19 грудня тромболіз було успішно проведено другому пацієнту, у якого повністю відновилась рухома функція та мовлення. На 5-7 день людина буде виписана додому без наслідків захворювання. Без використання цього методу хворий, як правило, знаходиться в лікарні впродовж місяця з великою ймовірністю інвалідизації.

Один тромболіз коштує  майже  24 тис. грн. Проведення цієї процедури в Інсультному центрі для чернівчан оплачується за рахунок коштів міського бюджету.

Довідково. Міський інсультний центр ( МІЦ)  в  клінічній лікарні №3  працює з квітня цього року. Він забезпечує цілодобову ургентну допомогу жителям м.Чернівці з гострим порушенням мозкового кровообігу (цілодобова госпіталізація, комп’ютерна томографія, лабораторна діагностика та інтенсивна терапія). Для  забезпечення роботи  МІЦ з міського бюджету виділено 2,3 млн. грн. В залежності від важкості перебігу хвороби пацієнта МІЦ впродовж 3-5 днів лікування  безкоштовно повністю забезпечують лікарськими засобами, системами,шприцами. Для лікування одного хворого з інсультом виділяється медикаментів та виробів медичного призначення на суму від однієї до двох тисяч гривень у день. У  МІЦ  в середньому  щодня на лікуванні перебуває 40-42 пацієнта.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ