У Франції змінюють конституцію?

Пропоновані реформи до французької конституції повинні пройти через обидві палати парламенту.

Для їх прийняття необхідно 3/5 голосів. Плани щодо зміни конституції було проголошено президентом Франції Франсуа Олландом у його промові через три дні після терактів в Парижі, які забрали життя 130 осіб. Нагадаємо, що після цих подій в Парижі було введено надзвичайний стан спершу на 12 днів, а потім продовжено до трьох місяців.
– Ситуація в країні ще ніколи не була більш серйозною, небезпечною, – заявив прем’єр-міністр Франції журналістам після засідання уряду, – Ми повинні бути готові до війни, війни проти тероризму, проти джихадистів, проти радикального ісламу.
Уряд пропонує відбирати громадянство Франції у осіб з подвійним громадянством, якщо вони є звинувачені у вчиненні терористичних злочинів. Пропонована зміна викликала протести серед лівих політиків. Останні стверджують, що це може призвести до дискримінації осіб з подвійним громадянством, оскільки причетність до злочинів не завжди можна довести зі 100% гарантією правдивості. Незважаючи на протест, така зміна може суттєво вплинути на зупинення тероризму в країні, – переконаний прем’єр.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ