Від початку року на Буковині було зареєстровано один випадок дирофіляріозу

У 2017 році в Чернівецькій області з було зареєстровано один випадок дирофіляріозу, у мешканця с. Стрілецький Кут Кіцманського району.

Як повідомляє Головне управління Держсанепідслужби в області,  дирофіляріоз  – це небезпечне природно-осередкове, паразитарне захворювання собак, кішок і диких ссавців. На дирофіляріоз хворіє і людина. Від тварини до  тварини, і від тварини до людини захворювання переносять кровосисні комахи, в основному комарі.

Інкубаційний період – від одного місяця до двох років. Найчастіше спостерігається ураження очей, голови і шиї, тулуба, рук та ніг. Ураження очей супроводжується появою вузлів під шкірою вік, або кон’юктивою. Спостерігається набряк вік, кон’юктиви, болі та сльозотеча.

Іноді хворі скаржаться на нездужання, головний біль, погіршення зору, особливо при локалізації гельмінта в ділянці обличчя, голови, ока. Можуть реєструватися слабкість, підвищення температури, болі в місці локалізації гельмінта з іррадіацією по ходу нервових стовбурів. Частіше зустрічаються атероми спини, плеча, передпліччя, іноді повік.

Основними напрямками профілактики дирофіляріозу є зменшення кількості безпритульних тварин, обстеження і лікування домашніх тварин, боротьба з переносниками та захист людини від комариних укусів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ