Впродовж вихідних на кір захворіли 18 буковинців

Впродовж минулих вихідних за медичною допомогою з приводу підозри захворювання на кір звернулось 18 буковинців.

Як поінформувала в.о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталія Гопко, відповідна ситуація й надалі ускладнюється.

«Від початку ускладнення епідситуації з 2017 року зареєстровано 585 випадків захворювання на кір. З початку січня цього року – 295 випадків. Впродовж вихідних, за оперативною інформацією, за медичною допомогою з приводу підозри захворювання на кір звернулось 18 буковинців. Як і в попередній тиждень, це щонайменше 10 випадків на добу», – зазначила посадовець.

 «Проте за декілька років ситуацій, коли хтось хоче щепитися від кору, а вакцина відсутня – не було», – наголосила Наталія Гопко.

У цьому році область отримала вдвічі більше вакцин від кору, фактично вся ця вакцина зараз довикористовується внаслідок збільшення активності буковинців щеплюватись.

У нас в області є 380 пунктів щеплень, і з різною активністю пункти повідомляли про вичерпання запасів вакцин, у зв’язку з чим Департаментом охорони здоров’я було організовано терміновий перерозподіл.

«Якщо такий інтерес і бажання мешканців краю до щеплення залишаться, то ми зможемо вирішити проблему на лише кору, але й відносно необхідності вакцинації від дифтерії, правцю, кашлюку (проти цих інфекцій вакцина є в достатній кількості). Таким чином ми зможемо убезпечити не тільки нашу область, але й Україну щодо майбутніх можливих ускладнень з цих інфекцій», – додала посадовець.

Не менш актуальною на сьогодні залишається продовження вакцинації буковинців проти грипу.

Наразі з важким перебігом кору пацієнтів на було. Всі 8 летальних випадків внаслідок захворюваності на кір зареєстровано в Одеській області.

Наріз Департаменту охорони здоров’я спільно з управлінням інфраструктури та Департаментом регіонального розвитку облдержадміністрації доручено посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу стосовно важливості охоплення вакцинацією від вищезгаданих інфекцій всього населення, зокрема, серед працівників сфери обслуговування та торгівлі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ