Жителі с. Кормань Сокирянського району проголосували за входження до складу Романківецької ОТГ

 4 лютого у с. Кормань Сокирянського району відбулися громадські слухання щодо входження Корманської сільської ради до складу потенційної Романківецької об’єднаної громади.

На громадських слуханнях, які ініціювали самі жителі Корманя, були присутніми мешканці громади, заступник голови Сокирянської районної ради, сільський голова Корманської сільської ради та лише 3 депутати сільської ради з 14, – повідомили у прес-службі ОДА.

Посадовець наголосив на тому, що прийняття рішень щодо впровадження реформи залежить безпосередньо від жителів громад. Районна чи сільська рада не повинні впливати на волевиявлення людей. Адже основною метою децентралізації є створення спроможних територіальних громад, яким від держави передаються значні повноваження та ресурси. Для того, щоб створити дійсно спроможну ОТГ, жителі громади повинні відстоювати власний вибір.

З цим погодилися жителі с. Кормань, яких уже певний час обурює постійне втручання Сокирянської районної ради у процес децентралізації, а також вперте небажання сільського голови с. Кормань почути думку громади стосовно об’єднання з Романківцями.

Аби наочно показати переваги уже створених об’єднаних громад, Ірина Собиль розповіла та продемонструвала розгорнуту презентацію-звіт успішності об’єднаних територіальних громад області за три роки: зміни у громадах після об’єднання, реалізація успішних проектів, суми отриманих субвенцій. Загалом, всі здобутки 26 об’єднаних територіальних громад області.

Звісно, не обійшлося без жвавої дискусії, яка подекуди переростала у відверте протистояння між жителями Корманя та сільською головою, котра вперто чинить опір реформі та не висловлює позицію громади, а інколи видає власні, або ж нав’язані кимось, бажання за думку громади. Однак громада таки відстояла своє бажання створити Романківецьку ОТГ із с. Кормань у її складі. На громадських слуханнях одноголосно було прийнято рішення про входження с. Кормань до складу потенційної Романківецької ОТГ. Утрималася лише одна людина – сільський голова, який не погодився зі своєю громадою.

Чернівецька обласна державна адміністрація підтримує ініціативу мешканців с. Кормань про об’єднання з с. Романківці у громаду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ